Bermudski trougao

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Bermudski trougao

Komentar  Mario on Fri Jan 04, 2008 3:03 am

Bermudski trokut (takođe Bermudski trougao, Đavolji trokut) je naziv za morski trokut između Bermuda, Floride i otočića Portorika u Atlantskom okeanu. Bermudski trokut ima površinu oko 1140 kvadratnih kilometara.

Zapisi o nestajanju brodova se vode još od 15. vijeka. Navodno je i sam Kristofor Kolumbo na svojoj plovidbi prema Novom svijetu opazio čudna svjetla iznad tog područja. Prema jednoj nepotvrđenoj statistici, u tom dijelu okeana do sada je nestalo 8.157 ljudi.

Teorije

1. Prva teorija tvrdi da u Bermudskom trouglu nema nikakvih paranormalnih pojava koje izazivaju nestanke brodova.
2. Druga teorija govori o fizičkim silama nepoznatim nauci, koje periodično stvaraju rupu na nebu, koja uvlači sve što joj se nađe na putu.
3. Treća teorija tiče se prirode vode u Sargaskom moru. Misli se da je za ove nestanke odgovorna neka nepoznata komponenta morske vode.
4. Četvrta teorija tvrdi da se u Bermudskom trouglu povremeno stvara vremenska rupa, kojom avioni ili brodovi putuju u prošlost ili budućnost.
5. Peta i najrealnija teorija govori o prirodnom isparavanja plinova iz podvodnih stijena koji stvaraju mjehure na površini koji mogu da prevrnu brod.

Događaji

Jedan od prvih nestanaka u novom dobu je zabilježen 1918. godine kada je u martu nestao USS Cyclop, jedan od najveći brodova tog doba.

Jedan od najvećih misterioznih nestanaka se dogodio decembra 1945. godine kada je let broj 19, 5 najsuvremenijih vojnih aviona TBM Avenger sa 24 člana posade, nestalo na tom području. Nestao je i jedan od aviona koji su bili krenuli u potragu za njima.

1948. nestaje DC-3 sa 27 članova posade, a 1951. C-124 Globemaster sa 53 putnika. Jedan drugi nestanak, po zvaničnim podacima desio se 1961. godine kada je nestao tanker Marine Sulfur Queen sa 39 osoba.

U proteklih 50 godina, na tom području su takođe nestali: Britanski transporter York 1952, mornarički Super Constellationa 1954, civilni teretni zrakoplov 1966, dva Stratotankera 1963. U tim nestancima živote je vjerovatno izgubilo više od 200 ljudi.

Mario
Admin

Broj komentara : 420
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika http://zeraja.forumj.net

Na vrh Go down

Re: Bermudski trougao

Komentar  Mario on Fri Jan 04, 2008 3:08 am

Ovo je jedno od najzanimljivijih pitanja na koje jos nemamo tacan odgovor. Problem je sto niko ne pokusava dokazati svoju teoriju nego nastoji oboriti tudju. ja sam pristalica ove zadnje teorije koja mi je nekako i najrealnija. Ne vjerujem ja u te svemirske rupe, vremenske prolaze i sl....

Ali zaista je to zanimljivo pitanje. Gdje su nestali svi ti brodovi i avioni?? jel ikad nadjen i jedan?? ima nesto u tome.... silent silent

Mario
Admin

Na vrh Go down

Komentar  arki on Wed Jan 09, 2008 2:04 am

gledao sam 2 jako dobra filma....na temu bermudski trougao.Mislim da mjehurici mogu uzrokovati nestajanje brodova a sta je sa avionima??

arki

Broj komentara : 19
Registration date : 2007-12-24

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Wed Jan 09, 2008 2:18 am

hah to ti baloni ispustaju gasove koji prikriju avione i oni se sruse u more lol!!!!!! lol! lol!

Mario
Admin

Na vrh Go down

Komentar  arki on Wed Jan 09, 2008 2:20 am

Mario (citat):hah to ti baloni ispustaju gasove koji prikriju avione i oni se sruse u more lol!!!!!! lol! lol!
pises gluposti:((((((((((

arki

Broj komentara : 19
Registration date : 2007-12-24

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Wed Jan 09, 2008 2:25 am

eno sad! ja ozbiljan... dobro nisam bas ali.. pa sto se tice aviona oni se valjda sruse u more e sad je pitanje zasto se sruse? ILI se zabiju u neki otok... ako se zabiju u otok onda je to do magle vjerovatno... ma mora biti mistike u necemu....

Mario
Admin

Na vrh Go down

Komentar  Amra on Wed Jan 09, 2008 6:25 pm

Gledala sam na National Geographic da je najnormalnije objasnjenje da je u tom dijelu planete jako izrazeno magnetno polje(zasto-ko zna)izrazeno u tolikoj mjeri da masine gube pravilan rad navigacijskih kontrola,znaci vazi i za avione i za brodove.Ako nam naprave navigacione sisteme koji nisu zavisni od zemljinog magnetnog polja onda bermudski trokut nece vise biti tako strasan. Idea

Amra
Aktivan clan
Aktivan clan

Broj komentara : 142
Registration date : 2007-12-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Emily on Thu Jan 10, 2008 11:32 am

I ja sam naisla na nesto slicno...vezano za jacinu magnetnog polja. Teorija kaze da na Zemlji postoje tacke na kojima to magnetno polje narocito izrazeno, tu spadaju dati bermudski trougao, piramide u Egiptu, Nasca linije u J. Americi, Stonehenge u Engleskoj i sl.

Emily
Aktivan clan
Aktivan clan

Broj komentara : 119
Registration date : 2007-12-27

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Amra on Thu Jan 10, 2008 3:17 pm

Mislim da je to jedino realno objasnjenje za ta dogadjanja jer sve drugo je ne prihvatljivo za ljudski mozak.Ja ne mogu da prihvatim kojekakve vjestice,sotonizam i ostale-sto bi amerikanci rekli-mambo,jambo gluposti kao razlog nestajanja brodova,aviona i nesreca.Iako smo tehnoloski uznapredovali nismo u stanju da na temu magnetnog polja uradimo nista,uspijeli smo ga samo iskoristiti a ne i objasniti a neko itekako to koristi kako bi nastavio price iz srednjeg vijeka o nadnaravnim bicima.Uostalom na osnovu cega bi se pravili razni americki filmovi i popunjavao program raznih svjetskih televizija kad bi neko rekao da za sve postoji logicno objasnjenje Suspect

Amra
Aktivan clan
Aktivan clan

Broj komentara : 142
Registration date : 2007-12-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Mario on Sat Jan 12, 2008 9:25 pm

Ma to je moja teorija ja stalno govorim za sve postoji logicno objasnjenje. Ali ljudi sto ne mogu da razumiju onda se to pripise visoj sili ili vanzemaljcima i tim glupostima... Ba ko ce otet nekog zemljanina ?? nismo ba mi nikom zanimljivi cak ni sami sebi Smile Smile

Mario
Admin

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh